"Liposukcja tylko, że bez skalpela"

 • lekarska konsultacja do zabiegu 20 minut / bezpłatna
 • 1 ampułka  / 300 zł
 • podbródek (1 ampułka) / 400 zł/ 400 zł cena za 2-3 zabiegi
 • 2 ampułki i ich krotność / 500 zł

Czym jest lipoliza iniekcyjna Aqualyx?

Jedną z metod redukcji nadmiaru tkanki tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg polega na ostrzykiwaniu okolic nadmiernie otłuszczonych specjalnym roztworem, który powoduje uszkodzenie i rozpad komórek tłuszczowych. Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku miejscowych otłuszczeń u kobiet. 

Na jakie okolice może być stosowany Aqualyx?

 1. kończyny górne – w okolicy tricepsu
 2. fałdy na plecach (poniżej żeber)
 3. brzuch
 4. biodra
 5. „bryczesy”
 6. okolica podpośladkowa
 7. wewnętrzna strona ud
 8. wewnętrzna strona kolan
 9. podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy

Na czym polega lipoliza?

Lipoliza jest fizjologicznym procesem zachodzącym w organizmie, wskutek którego dochodzi do rozkładu tkanki tłuszczowej. Podczas niego cząsteczki trójglicerydów rozkładają się na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. Jest to kluczowy proces niezbędny do prawidłowego przebiegu metabolizmu lipidów. Jest on regulowany na drodze skomplikowanych mechanizmów hormonalnych. Lipoliza to podstawa w pozyskiwaniu energii z tkanki tłuszczowej, która jest jej magazynem.

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej proces ten możemy indukować w kontrolowany sposób. Zabiegi z wykorzystaniem technologii lipolizy iniekcyjnej, polegające na wstrzykiwaniu w docelową okolicę specjalnych substancji powodujących pobudzanie procesów lipolizy, a następnie usunięciu rozłożonej tkanki, jest jedną z podstawowych metod usuwania niepożądanej tkanki tłuszczowej.


Co po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności zawodowej, do codziennych obowiązków. Jednak przez około 7-14 dni, w zależności od indywidualnej tolerancji/dolegliwości bólowych, nie należy uprawiać intensywnych wysiłków fizycznych. W trakcie zabiegu, w zależności także od okolicy poddanej zabiegowi lekarz przekaże dokładnie informacje pacjentowi jakich ćwiczeń i jakiej aktywności fizycznej należy unikać. Do 7 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny oraz basenu. Pamiętaj!
Aqualyx nie zastępuje liposukcji. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.