Powiększanie, modelowanie, korekta ust - kwas hialuronowy

Jego podstawowa funkcja to wiązanie wody. Chociaż organizm produkuje go cały czas i na bieżąco uzupełnia braki wynikające z codziennego rozpadu kwasu hialuronowego, w pewnym wieku produkcja tej substancji spada i systematycznie zmniejsza się wraz z kolejnymi upływającymi latami. To z kolei prowadzi do degeneracji tkanek, w których kwas się znajduje, co daje się dostrzec również w wyglądzie zewnętrznym i skórze, która traci swój młodzieńczy wygląd. Z tego powodu coraz częściej kwas hialuronowy dostarczany jest do organizmu z zewnątrz.

cennik
  • Konsultacja lekarska do zabiegu 20 minut / bezpłatna
  • Powiększanie, modelowanie, korekta ust - 1 ml 750 zł 
  • Nawilżenie ust / 550 zł

Jak działa kwas hialuronowy?

Jak dokładnie kwas hialuronowy działa na skórę? Jest substancją silnie hydrofilową, oznacza to że posiada zdolność wiązania wody w ilości przekraczającej 1000 razy masę jednej cząsteczki kwasu. 1 gram HA potrafi związać ze sobą 6 litrów wody. Jako humektant zatrzymuje wodę w skórze, ograniczając transepidermalną utratę wody. Zapewnia to odpowiedni poziom nawilżenia. Niestety wraz z wiekiem stężenie kwasu hialuronowego w skórze stopniowo maleje co skutkuje zmniejszeniem napięcia, jędrności i pojawieniem się zmarszczek. Proces ten rozpoczyna się już od 25. roku życia, dlatego warto zadbać o prawidłowe nawilżenie jak najwcześniej.

Gdzie się znajduje HA?

W największej ilości występuje w warstwie brodawkowej oraz pomiędzy włóknami kolagenowymi i sprężystymi, zapewniając skórze elastyczność i jędrność. Wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, umożliwiając wymianę wielu jonów, substancji odżywczych oraz produktów przemiany materii. W naskórku w największej ilości występuje w warstwie kolczystej, najmniej znajdziemy go w podstawnej. Wypełnia przestrzeń pozakomórkową odpowiadając za wilgotność naskórka.

Czy to boli?

Do zabiegu wykorzystuje się bardzo cienkie igły, które dają wrażenie lekkiego ukłucia, nie bólu. Na życzenie pacjenta możemy również zastosować maść znieczulającą, dzięki której jakiekolwiek doznania nie będą w ogóle odczuwalne. Dodatkowo większość preparatów zawiera substancję znieczulającą.

Efekty stosowania produktów z kwasem hialuronowym na skórę


  • nawodnienie i wygładzenie,
  • wzrost napięcia i elastyczności,
  • odświeżona i promienna cera,
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek,
  • poprawa kolorytu cery oraz wydobycie naturalnego blasku,
  • dodatkowo kwas hialuronowy mocno regeneruje, łagodzi podrażnienia i koi.

Preparaty które wykorzystujemy:

Gama TEOSYAL® to wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego o wyjątkowych właściwościach reologicznych. Przeznaczone są do stosowania w różnych okolicach twarzy i pozwalają na osiągnięcie zakładanych rezultatów - od zapobiegania powstawaniu drobnych linii lub zmarszczek po remodelowanie konturu twarzy

TEOSYAL RHA® 2

Do korekcji umiarkowanych zmarszczek górnej części twarzy, czyli okolic gładzizny, czoła oraz zwiększenia objętości ust i/lub wzmocnienia ich konturu.

TEOSYAL RHA® 3

Do korekcji głębokich zmarszczek twarzy, takich jak fałdy nosowo-wargowe, pionowe linie ust, głębokie linie i bruzdy, powiększania policzków i przywracania kształtu twarzy.

TEOSYAL RHA® KISS

Do subtelnego, dynamicznego modelowania ust przy użyciu niewielkiej ilości produktu.