Plasma Complex Premium

PLASMA COMPLEX PREMIUM – podwójna moc komórek macierzystych CD 34 + PEŁNA TERAPIA KOMÓRKOWA – autologiczny zabieg z krwi własnej pacjenta! Terapia ta, opiera się na synergii działania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej, które kompleksowo oddziałowują na skórę. 

Ilość fibryny bogatopłytkowej umożliwo wykonanie jednej z 3 procedur zabiegowych:
1. maksymalna rewitalizacja twarzy
2. głęboka przebudowa szyi i dekoltu
3. maksymalna rewitalizacja szyi i dekoltu

Przy zakupie pakietu 3 zabiegów na twarz / 1.700 zł.

cennik
 • lekarska konsultacja do zabiegu 20 minut / bezpłatna
 • twarz / 800 (pakiet 3 zabiegów 1.700 zł)
 • twarz + szyja + dekolt / 1.100 zł

Zabieg można wykonać za pomocą urządzenia medycznego, dzięki któremu jest większa oszczędność preparatu i możemy wykonać większą ilość wkłuć. Dodatkowo zabieg jest mniej odczuwalny o około 70% od tradycyjnej metody / dodatkowa 90 zł

Czym jest Plasma Complex Premium?

Jest to unikalny zabieg medycyny regeneracyjnej, wykorzystujący ogromny potencjał własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych pacjenta.

Dzięki unikalnej technologii wirowania krwi, wystarcza tylko jedno pobranie krwi,  co zdecydowanie poprawia komfort zabiegu. Parametry wirowania zgodne z koncepcją LSCC (Low Speed Centrifugation Concept) – niskiej prędkości wirowania umożliwiają maksymalną koncentrację płytek krwi, komórek macierzystych oraz czynników wzrostu.


Efekty terapii

 • silna stymulacja skóry do wytwarzania nowych włókien kolagenowych
 • wypłycenie zmarszczek, blizn (m.in. potrązikowych, po oparzeniach)
 • redukcja rozstępów
 • wypełnienie ubytków tkankowych w skórze
 • rewitalizacja skóry
 • poprawia elastyczność skóry
 • poprawia napięcie
 • zwiększenie gęstości
 • wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry

Etapy zabiegu

Pobranie krwi

Pobranie krwi do 3 oryginalnych, certyfikowanych próbowek oznaczonych Plasma Complex Premium.

Wirowanie 

Odwirowanie krwi i pozyskanie w zależności od procedury do 12 ml fibryny bogatopłytkowej

Zabieg

Wykonanie zabiegu w zależności od wskazań, zgodnie z jedną z trzech procedur

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg Plasma Complex Premium charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, ponieważ wykorzystuje substancje pozyskane bezpośrednio od pacjenta. Ze względu na swoje bezpieczeństwo zabieg można zaproponować również alergikom. Istnieją oczywiście przeciwwskazania, ale jest ich bardzo niewiele: krytyczna małopłytkowość, nowotwory, przewlekłe schorzenia wątroby, ostre stany z autoimmunoagresji, ciąża i karmienie piersią, aktywne zakażenie leczone np. antybiotykami.

Należy również pamiętać, aby w okresie okołozabiegowym nie stosować aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych, np. ibuprofenu, gdyż zdecydowanie osłabi to efekty zabiegu. Można natomiast przeciwbólowo stosować paracetamol i metamizol (Pyralginę).


Fibryna bogatopłytkowa

Poprzez umiejętne, bardzo delikatne odwirowanie krwi w specjalnie do tego zaprojektowanych probówkach, potrafimy wytworzyć płynny preparat zawierający o wiele więcej płytek krwi, niż krew krążąca w naczyniach krwionośnych.

Preparat ten nazywamy fibryną bogatopłytkową (PRF- Platelet Rich Fibrin). Jest to substancja zawierająca wielokrotnie więcej płytek krwi niż stosowane dotychczas osocze bogatopłytkowe. Zawiera tym samym ogromną ilość czynników wzrostu. Śmiało można fibrynę bogatopłytkową nazwać „eliksirem młodości”

To nie koniec dobrych wiadomości. Dodatkowo fibryna bogatopłytkowa zawiera w swoim składzie fibrynogen. Jest to substancja, która potrafi polimeryzować, czyli łączyć się w długie nici, tworząc fibrynę. Fibryna natomiast, buduje przestrzenne struktury o charakterze sieci, w których więzną płytki krwi.

Powstaje trójwymiarowa struktura zawierająca bardzo dużą ilość unieruchomionych płytek krwi, z których uwalniane są stopniowo i powoli czynniki wzrostu. W porównaniu do osocza bogatopłytkowego, które działa stymulująco na tkanki przez około 12h, fibryna bogatopłytkowa pozostaje w miejscu podania aktywna przez nawet dwa tygodnie. Stopniowo uwalnia czynniki wzrostu, które w sposób ciągły regenerują i wzmacniają tkanki poddane leczeniu.

Jeżeli fibrynę bogatopłytkową wstrzykniemy bezpośrednio do skóry, to po pewnym czasie, potrzebnym na aktywację rzeczonych czynników, obszar poddany zabiegowi zaczyna ulegać procesom regeneracji. Skóra staje się bardziej sprężysta, napięta, jędrna. Spłycają się drobne, siateczkowe zmarszczki. Redukcji ulegają przebarwienia, koloryt skóry wyrównuje się.

Hematopoetyczne komórki macierzyste CD 34 +

Hematopoetyczna komórka macierzysta – HSCs (hematopoetic stem cells) to komórka wyizolowana z krwi obwodowej lub szpiku kostnego, która może się różnicować w wyspecjalizowane komórki krwi. Komórka HSC jest multipotentna, ponieważ może się zróżnicować w osiem do dziesięciu odrębnych linii komórek potomnych oraz ma dużą zdolność do namnażania się.

Hematopoetyczne komórki macierzyste migrują ze szpiku kostnego do krwi obwodowej, jednakże występują tam w bardzo małej liczbie 1:10000 komórek.

Wszystkie komórki HSC wykazują obecność markerów: CD34, CD59, Thy1 i C-kit. Obecność markera CD34 stała się główną cechą rozróżniania komórek HSCs, wykorzystywania do ich izolacji, ponieważ nie występuje on na powierzchni w pełni zróżnicowanych komórek krwi.

 Jest to grupa komórek o największym potencjale regenerującym, a dzięki najnowszej technologii wirowania potrafimy zwiększyć ilość tych komórek w odwirowanym preparacie.


Zalecenia przed zabiegiem

 • nawadniaj się juz dzień wcześniej – w dniu zabiegu wypij min. 1,5 l wody
 • w dniu zabiegu nie odwadniaj się – jakikolwiek wysiłek fizyczny przed zabiegiem jest zabroniony, ogranicz spożywanie kawy
 • 24h przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu
 • stosowanie leków ustal z lekarzem

Zalecenia po zabiegu

 • zachowaj higienę miejsc pozabiegowych
 • nie stosuj drażniących kosmetyków
 • przyjdż na kolejną wizytę po 4 tygodniach
 • nie korzystaj ze SPA, basenu oraz gorących kąpieli przez 7 dni
 • stosowanie leków ustal z lekarzem