Osocze bogatopłytkowe

Walka o naturalną młodość
Pozyskujemy najwyższą jakość i ilość osocza z krwi własnej pacjenta. Z jednej probówki pozyskujemy aż 5 ml PRP co wystarczy na jeden pełny obszar zabiegowy jak twarz , szyja , dekolt czy dłonie. 

 

Używane przez nas probówki są certyfikowane jako wyrób medyczny oznakowany znakiem  CE 1370 gwarantuje bezpieczeństwo wykonanego zabiegu. Szczególną uwagę należy zwracać na probówki, gdyż do tego typu zabiegu są niestety używane zwykłe laboratoryjne.Przy zakupie pakietu sanguis (6 zabiegów) / bonifikata 20%.
cennik
  • lekarska konsultacja do zabiegu 20 minut / bezpłatna
  • twarz / 300 zł
  • szyja + dekolt / 400 zł
  • twarz + szyja + dekolt / 500 zł
  • wypadanie włosów - skóra głowy / 400 zł
  • powierzchnia grzbietowa rąk / 300 zł
  • pozostałe okolice / indywidualna wycena

Zabieg można wykonać za pomocą urządzenia medycznego, dzięki któremu jest większa oszczędność preparatu i możemy wykonać większą ilość wkłuć. Dodatkowo zabieg jest mniej odczuwalny o około 70% od tradycyjnej metody / dodatkowa 95 zł

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat pozyskiwany z krwi autologicznej (własnej pacjenta), w którym stężenie płytek krwi jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym). PRP było i jest przedmiotem wielu badań klinicznych, podejmowane są również próby międzynarodowej standaryzacji metod produkcji i podawania osocza bogatopłytkowego w poszczególnych jednostkach chorobowych. PRP znalazło zastosowanie nie tylko w chirurgii plastycznej (w leczeniu ran przewlekłych), medycynie sportowej i medycynie estetycznej (leczenie łysienia, zabiegi odnowy skóry twarzy), ale w wielu innych dziedzinach medycyny. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w chirurgii twarzowo-szczękowej, chirurgii ortopedycznej i chirurgii ginekologicznej. Poszerza się również lista wskazań dermatologicznych. 

 

Wskazania do zabiegu z użyciem osocza

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe najczęściej wykorzystywane jest w celu odnowy skóry twarzy i leczenia łysienia, a także w celu korekcji blizn potrądzikowych i rozstępów. Podczas tzw. wampirzego liftingu PRP, przywraca skórze jędrność i prawidłowy koloryt. Dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z mezoterapią skóry głowy dochodzi do przejścia mieszków włosowych od stanu uśpienia do stanu aktywnego, a w konsekwencji – do pobudzenia odrastania włosów.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym owłosionej skóry głowy zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmacnia włosy zniszczone oraz przyspiesza porost włosów. Korzyści ze stosowania PRP wykazano w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego. Międzyzabiegowa terapia osoczem bogatopłytkowym umożliwia także uzyskanie lepszych efektów przeszczepiania włosów metodą FUE (przeszczepianie bardzo małych fragmentów skóry z mieszkami włosowymi).

Za pomocą osocza bogatopłytkowego można leczyć rozstępy skórne – próby kliniczne wykazują, że śródskórne iniekcje PRP wpływają na wzrost liczby włókien elastyny, ich wydłużenie i pogrubienie. W leczeniu blizn (m.in. blizn atroficznych) najlepsze efekty można uzyskać, łącząc 3 metody lecznicze: terapię osoczem płytkowym z zabiegami laserem ablacyjnym CO2 oraz przeszczepem autologicznej tkanki tłuszczowej. W przypadku blizn potrądzikowych natomiast najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się, łącząc PRP z mikronakłuwaniem (mezoterapią).


Wampirzy lifting 

„Wampirzy lifting”, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skóry twarzy, wykonywany jest w celu rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, poprawy jej elastyczności i nawilżenia. Wskazanie do zabiegu stanowi skóra wymagająca odnowy, odżywienia, z objawami starzenia – jak zmarszczki mimiczne np. „kurze łapki”, cienie pod oczami. Metoda umożliwia także rewitalizację ust. Wampirzy lifting stosowany po innych procedurach z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej wspomaga procesy regeneracji skóry. PRP stosuje się też w celu odmłodzenia skóry dłoni.