Używane przez nas probówki są certyfikowane jako wyrób medyczny oznakowany znakiem CE 1370 gwarantuje bezpieczeństwo wykonanego zabiegu. Szczególną uwagę należy zwracać na probówki, gdyż do tego typu zabiegu są niestety używane zwykłe laboratoryjne.
Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat pozyskiwany z krwi autologicznej (własnej pacjenta), w którym stężenie płytek krwi jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym). PRP było i jest przedmiotem wielu badań klinicznych, podejmowane są również próby międzynarodowej standaryzacji metod produkcji i podawania osocza bogatopłytkowego w poszczególnych jednostkach chorobowych. PRP znalazło zastosowanie nie tylko w chirurgii plastycznej (w leczeniu ran przewlekłych), medycynie sportowej i medycynie estetycznej (leczenie łysienia, zabiegi odnowy skóry twarzy), ale w wielu innych dziedzinach medycyny. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w chirurgii twarzowo-szczękowej, chirurgii ortopedycznej i chirurgii ginekologicznej. Poszerza się również lista wskazań dermatologicznych.
W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe najczęściej wykorzystywane jest w celu odnowy skóry twarzy i leczenia łysienia, a także w celu korekcji blizn potrądzikowych i rozstępów. Podczas tzw. wampirzego liftingu PRP, przywraca skórze jędrność i prawidłowy koloryt. Dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z mezoterapią skóry głowy dochodzi do przejścia mieszków włosowych od stanu uśpienia do stanu aktywnego, a w konsekwencji – do pobudzenia odrastania włosów.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym owłosionej skóry głowy zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmacnia włosy zniszczone oraz przyspiesza porost włosów. Korzyści ze stosowania PRP wykazano w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego. Międzyzabiegowa terapia osoczem bogatopłytkowym umożliwia także uzyskanie lepszych efektów przeszczepiania włosów metodą FUE (przeszczepianie bardzo małych fragmentów skóry z mieszkami włosowymi).
Za pomocą osocza bogatopłytkowego można leczyć rozstępy skórne – próby kliniczne wykazują, że śródskórne iniekcje PRP wpływają na wzrost liczby włókien elastyny, ich wydłużenie i pogrubienie. W leczeniu blizn (m.in. blizn atroficznych) najlepsze efekty można uzyskać, łącząc 3 metody lecznicze: terapię osoczem płytkowym z zabiegami laserem ablacyjnym CO2 oraz przeszczepem autologicznej tkanki tłuszczowej. W przypadku blizn potrądzikowych natomiast najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się, łącząc PRP z mikronakłuwaniem (mezoterapią).
„Wampirzy lifting”, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skóry twarzy, wykonywany jest w celu rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, poprawy jej elastyczności i nawilżenia. Wskazanie do zabiegu stanowi skóra wymagająca odnowy, odżywienia, z objawami starzenia – jak zmarszczki mimiczne np. „kurze łapki”, cienie pod oczami. Metoda umożliwia także rewitalizację ust. Wampirzy lifting stosowany po innych procedurach z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej wspomaga procesy regeneracji skóry. PRP stosuje się też w celu odmłodzenia skóry dłoni.
Drewnowska 48
Łódź
90-001
Polska
© Wszelkie prawa zastrzeżone LUSTRO doktora Pomarańczy